BLACK-STร
L
Milanese bracelet Apple Watch black
39,00 โฌ
incl. VAT excl. shipping costs
Our blackย Milanese bracelet It fits perfectly with all Apple Watch series. It's made of high-quality stainless steel with a magnetic closure mechanism that stays secure even under extreme stress. The modern mesh style of this strap gives your Apple Watch a unique look that you can even wear while exercising.
| Apple Watch size | 40, 41, 42mm or 44, 45, 46mm |
|---|---|
| Color | Black |
| compatibility | all Apple Watch Series 11 to 1 and SE 2 |
| length | Standard length adjustable, 11 โ 23cm |
| Wrist circumference | from 15 to 27cm |
| thickness | approx. 1.5mm |
| material | stainless steel |
| Buckle | stainless steel, magnetic closure |
VILD HAMBURG
Our Milanese bracelet from Hamburg. Our packaging consists ofย recycled wood chipsInserts can be composted.ย We avoid plasticWe send the majority of our shipments via ๐ฑGoGreen with offset CO2e emissions through investments inย Climate protection projects.
STAINLESS STEEL
FOR YOUR APPLE WATCH
The band fits all Apple Watch series. Simply choose between the two sizes: 40, 41, 42mm or 44, 45, 46mm.
Sustainable product materials
Our products are made from natural materials such as leather, marble and wood.
4.8/5 stars for customer friendliness
As a small team, we look forward to direct contact with you and are happy to help you.
Free shipping from Hamburg
From 15โฌ we ship our products from Hamburg free of charge within Germany.
โinspired by nature, handmadeโ
Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Similar Products
ADMIRAL
Apple Watch leather strap blue
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
TRYFFEL
Apple Watch leather strap dark brown
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
ESPRESSO
Apple Watch leather strap dark brown
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
WHISKEY
Apple Watch strap suede brown
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
MARINE
Apple Watch strap suede dark blue
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
SAND
Apple Watch strap suede sand
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
MOCCA
Apple Watch strap suede dark brown
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
STร
L
Apple Watch strap suede grey
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs

customer โ
Super
Verified purchase. More information
Frithjof โ
Fast, great packaging, beautiful Milanese bracelet
Verified purchase. More information
Julia M. โ
super fast, top quality!
Verified purchase. More information
golin R โ
I am very satisfied with everything, thank you very much!
Verified purchase. More information
Armin โ
looks great, subtle yet modern
Verified purchase. More information