GULD-STร
L
Milanese bracelet Apple Watch gold
39,00 โฌ
incl. VAT excl. shipping costs
The rose gold Milanese mesh strap fits all Apple Watch series. The delicate mesh design is made of polished stainless steel. The strong magnetic clasp is infinitely adjustable.
Our rose gold Milanese strap for the Apple Watch transforms your smartwatch into an elegant accessory. The magnetic clasp holds securely and reliably, even during sporting activities.
| Apple Watch size | 40 โ 42mm or 44 โ 46mm |
|---|---|
| Color | Rose Gold |
| compatibility | all Apple Watch Series 11 to 1 and SE |
| length | Standard length adjustable, 11 โ 23cm |
| Wrist circumference | from 15 to 27cm |
| thickness | approx. 1.5mm |
| material | stainless steel |
| Buckle | stainless steel, magnetic closure |
VILD HAMBURG
Each leather strap is made to order according to your wishes. Our packaging consists ofย recycled wood chipsInserts can be composted.ย We avoid plasticWe send the majority of our shipments via ๐ฑGoGreen with offset CO2e emissions through investments inย Climate protection projects.
STAINLESS STEEL
The bracelet is made of stainless steel โ PVD coated in rose gold.
FOR YOUR APPLE WATCH
Sustainable product materials
Our products are made from natural materials such as leather, marble and wood.
4.8/5 stars for customer friendliness
As a small team, we look forward to direct contact with you and are happy to help you.
Free shipping from Hamburg
From 15โฌ we ship our products from Hamburg free of charge within Germany.
โinspired by nature, handmadeโ
Reviews
Similar Products
BLACK-STร
L
Milanese bracelet Apple Watch black
39,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
ADMIRAL
Apple Watch leather strap blue
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
KHAKI
Apple Watch leather strap khaki
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
SVART
Apple Watch leather strap black
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
MOSS
Apple Watch strap suede greige
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
MARINE
Apple Watch strap suede dark blue
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
URBAN
Apple Watch strap suede light pink
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs
DAWN
Apple Watch strap suede light grey
54,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs

Karli โ
everything is great ๐
Verified purchase. More information
Franzi โ
Exactly what I expected. A very beautiful piece, fits perfectly with my Apple Watch. Thank you.
Verified purchase. More information
Allhard R โ
It was very well received as a gift. Best regards
Verified purchase. More information
Katrin โ
Fantastic! I'm absolutely thrilled โ great bracelet, fast delivery, great value for money. I'd be happy to order again. Keep up the good work! Best regards from Dresden
Verified purchase. More information
Lisa โ
Very nice strap for my Apple Watch! I got it as a birthday present and have been wearing it exclusively ever since.
Verified purchase. More information
Katja โ
It's a pleasure to put on. It feels high-quality.
Verified purchase. More information
Dieter โ
I wear it daily. Very comfortable.
Verified purchase. More information