OFF-WHITE | TAUPE
Watch holder wood white | 1 watch
29,00 โฌ Original price was: 29,00 €.25,00 โฌCurrent price is: 25,00 €.
incl. VAT excl. shipping costs
Discover our wooden watch holder in rustic white. This holder has space for one wristwatch. Perfect for your home or as a gift for watch enthusiasts.
In stock
| Number of watches | 1 a.m. |
|---|---|
| Dimensions of watch holder | 9.5cm length x 7cm width x 5cm height |
| Pillow dimensions | 7cm length x 5cm width |
| Weight | 122 g |
| upholstery | scratch-resistant |
| Compatible watches | Watches with a case diameter of up to 45mm |
| Compatible wristbands | Metal bracelets & leather bracelets |
| material | Wood, vegan leather |
| Color wood | White |
| Color of cushions & upholstery | Taupe |
| Care instructions | damp cloth |
| Scope of delivery | Watch holder with cushion |
| Suitable for | Presentation, watch display, storage |
PADDED FLOOR
The entire interior of the watch holder is padded with soft vegan leather, so that even the clasp of your watch cannot scratch the wood.
SOFT PILLOW
LIKE A GIFT
Our wooden watch holder is also perfect as a gift, sent safely and stylishly in our cotton pouch.
Sustainable product materials
Our products are made from natural materials such as leather, marble and wood.
4.8/5 stars for customer friendliness
As a small team, we look forward to direct contact with you and are happy to help you.
Free shipping from Hamburg
From 15โฌ we ship our products from Hamburg free of charge within Germany.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Similar Products
STEIN
Watch case gray | 1 watch
39,00 โฌ
incl. VAT
excl. shipping costs

Reviews
There are no reviews yet.